Araba Hırsızlarına Karşı 7 Etkili Önlem

Araba hırsızlığı, ev hırsızlığı kadar yaygındır. Bu nedenle aracınızın güvenliği en az evinizin güvenliği kadar önemli olmalıdır.

Gece park ettiniz veya kaldırıma park ettiniz, işinizi yapın ve geri dönün. İster kısa ister uzun olsun, arabadan her indiğinizde, sizin için küçük detayları göz ardı etmeden önlem aldığınızdan emin olun.

Araba hırsızlığı son yıllarda arttı. Ufak bir dikkatsizlik sonucunda arabanızdaki, araç sistemlerinizdeki ve hatta arabanızdaki değerli eşyalarınızı kaybedebilirsiniz.

Aracınızı kısa veya uzun süreli bırakmanız gerekirse, araç kapılarınızı kilitlemeyi unutmayınız. Hemen döneceğinizi düşünerek açık bıraktığınız ve size pek de önemli gelmeyen bir kapı, arabanızın büyük tehlikede olduğu anlamına gelir. Araba hırsızları, istemediğiniz küçük ayrıntılara dikkat eder ve açık bir kapı bulana kadar arabanızdaki kapı kollarını kontrol eder. Kapının açılması araçta hatta araçta değerli eşyaların çalınmasına neden olabilir.

Kısa inişler için pencereleri kapatmak ve kapıları kilitlemek önemlidir. Özellikle havaların çok sıcak olduğu yaz aylarında camları açık bırakmak mantıklı olsa da, camları açık bırakmak araba hırsızlarını cezbeder. Aracın camlarını açık bırakmanız gereken durumlarda, açıklığın parmağınıza sığacak kadar geniş olduğundan emin olun. Araba kapısını açmak için küçük bir delik bile yeterlidir. Bu nedenle, arabadan indiğinizde camları kapattığınızdan emin olun.

Arabanızı korumanın en iyi yolu bir araba alarmı almaktır. Güçlü ve güvenilir bir alarm sistemi kullanmak, aracınızı korumak için size yüksek düzeyde güvenlik sağlar. Arabanıza elektrik geldiğinde alarm sisteminiz çalmaya başlayacak ve hırsızları uzaklaştıracaktır. Ayrıca geleneksel alarm sistemi, direksiyon kilidi, pedal kilidi ve vites kilidi gibi önlemler hırsızları yavaşlatan ve caydıran önlemler olabilir.

Değerli eşyalarınızı arabada bırakmayın ve araç içini çok basit bir şekilde kullanın. Çanta, mont ve evrak çantası gibi dağınık eşyalar hırsızların dikkatini çekecek ve arabanızda değerli eşyalarınız varmış izlenimi verecektir. Arabadan inerken dizüstü bilgisayarınızı, cüzdanınızı, çantanızı veya değerli eşyalarınızı yanınıza alın. Getiremeyecekseniz ve eşyalarınızı arabada bırakmanız gerekiyorsa ayarlamalar yapın. Arabada bıraktığınız şeyleri gözden uzak tutun veya bagaja saklayın.

Arabanızı her zaman güvenli bir yere park ettiğinizden emin olun, örn. B. bir garajda. Ancak evinizde veya gideceğiniz yerde bir garajınız yoksa, arabanızı görebileceğiniz ve bir direk veya ışık görebileceğiniz bir yere park etmeye çalışın. Karanlık veya ıssız bir sokağa park ettiğiniz aracınız hırsızların hedefi haline gelir. Hırsızlar, iyi aydınlatılmış bir alana park etmiş bir aracın yanına gitmek istemeyecektir.

Arabanızı gideceğiniz otoparka bırakmak isteyebilirsiniz. Ancak, arabanızı güvenilir bir otoparka park ettiğinizden emin olun. Son zamanlarda garajlarda yinelenen anahtar raporları görmek çok yaygındır. Yedek anahtar ile siz eve geldiğinizde kolayca arabanızı çalabilirler. Bu nedenle, güvenilir ve güvenlikli park yerleri kullanmak en iyisidir.

Arabanıza bir GPS sistemi kurun. Araç takip sistemleri sayesinde aracınızın konumunu mobil takip yazılımı üzerinden takip edebilir, telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan çalınmış olsa dahi kolayca yerini tespit edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir