Çelik Kapı Nasıl Temizlenir?

Çelik kapıların bakımı oldukça kolaydır. Sık temizlik gerektirmemekle birlikte kapıların düzenli aralıklarla temizlenmesi daha derli toplu görünmesini sağlayacaktır. Temizlik sırasında kullanılan malzemeler çok önemlidir. Kapının dışına veya hareketli parçalara zarar sancaktepe çilingir servisi vermeyecek temizlik ürünleri kullanılması son derece önemlidir. Çelik kapı temizliği son derece kolayken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır.

Çelik kapıları temizlemenin en ideal ve kolay yollarından biri de bir temizleyici ile temizlemektir. Ilık su ve deterjanı tüy bırakmayan bir bezle karıştırarak temizleme işlemine başlayabilirsiniz. Bezin nemli olduğundan emin olun.

Demir kapınızı uzun süredir temizlemediyseniz ve kapınızın biraz daha kirli olduğunu düşünüyorsanız sıcak su miktarını biraz artırarak daha iyi temizleyebilirsiniz. Süpürge, kapıdaki lekelerin çoğunu çıkarır ve ahşap ve metal parçaları seçebilirsiniz. Temizleme işlemi bittiğinde kapıyı havlu veya mendil gibi kuru bir bezle kurulamayı unutmayın. Arabica sabunu da kapı temizliğinde önemli bir tercih olabilir. Arap Sabunlu Bulaşık Makinesi ile aynı temizliği yapabilirsiniz.

Demir kapılarda leke yoksa sadece ılık su ve sirke ile temizleyin. Özellikle ahşap kısımlarda çamaşır suyu veya diğer zararlı kimyasalları kullanmaktan kaçının. Su ile karıştırılmış sirke, ahşap yüzeyleri temizlemek için en iyisidir. Özellikle kapıyı tamamen temizlemek istiyorsanız sirke, su, bulaşık deterjanı ve arap sabunu karışımı hazırlayarak kısa süreli bir temizlik yapılabilir. Bu sayede kapınızı sık sık ovmak ve uzun süre ve iyice temizlemek zorunda kalmayacaksınız.

Çelik kapılar zaman zaman bakım gerektirir. Aksi takdirde ömürleri kısalabilir ve çeşitli sorunlara neden olabilirler. Bu nedenle çelik kapılarda bazı bakım ve temizlik işlerini ihmal etmek yanlış olur.

Kapıların çelik menteşelerinin makine yağı ile yağlanması açılıp kapanmayı kolaylaştırır ve kilit sistemini zorlamaz. Evde makine yağı yoksa zeytinyağını da deneyebilirsiniz. Plastik kapı donanımının haftalık olarak ılık sabunlu su ile temizlenmesi faydalıdır. Kapıların uzun süre dayanması, sancaktepe yenidoğan çilingir hijyenik ve sorunsuz çalışması için contaların/fitillerin dayanıklı olması çok önemlidir.

Bu nedenle arıza gibi durumlarda değiştirilmesi gerekir. Metal kısımlarda zaman zaman renkli baloncuklar çıkabilir. Önce zımpara ile temizlenmeli ve ardından verniklenmelidir. Önce ılık nemli bir bezle silmek kapıların paslanmasına neden olur ve dikkatli olmanız gerekir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir