Kapı Kilidi Dönmüyorsa Ne Yapmak Gerekir?

Eve geldiğinizde veya iş yerinizi açmaya çalıştığınızda dış kapı kilidi tık sesi çıkarmayacak ve içeri giremeyeceksiniz. Çilingir ile doğrudan temas gerekli değildir. Önerdiğimiz basit yöntemlerle kapıyı açmayı deneyebilirsiniz. Önce kapıya gitmek yerine içeride kimse var mı? Sancaktepe çilingir Şunu öğrenin: Biri kapıyı mı çalıyor veya kapıdan mı bağırıyor? bunu onaylayın. Şanslı olduğun biri varsa sorun yok.

Bu özellikle çelik kapılar için geçerlidir. Demir kapının arkasında bir anahtar olduğundan emin olun. Anahtar kapının arkasında bırakıldığı için, anahtar küpü boş olarak döner ve sizi kapıda mahsur bırakır. Bu kontrolü sağladıktan sonra bölgenizdeki çilingir ekibinden yardım alabilirsiniz. Kapının arkasında anahtar yoksa aşağıdaki çözümleri deneyebilir ve kapıyı kendiniz açmayı deneyebilirsiniz.

İkinci adımda taktığınız kapının arkasında anahtar olmadığından eminseniz, elinizle kapı kilidine sıkıca bastırarak hareketli kilit göbeğini döndürmeyi deneyin. Bu adımla ilgili dikkat edilmesi gereken birkaç şey var. Bunlardan en önemlisi anahtarı çevirirken ani hareketler yapmamak. Aksi halde anahtar zorlandıkça kırılabilir.

Kapının diğer tarafında anahtar olmadığından eminseniz ve soktuğunuz anahtar yine de dönmüyorsa kapı dönme sorunu var demektir. İçeriden kilitlenme nedeniyle çelik kapılarda yaygın olan bu sorun çok zorlayıcı olabilir.

Bunu düzeltmek için kapı kolunu veya topuzunu kendinize doğru çekin ve kapıya taktığınız anahtarı çevirin. Bu sayede içeride herhangi bir bozulma yoksa kapınız açılacaktır. Ancak kapı hala açıksa mutlaka bir çilingir tutmalısınız. Çünkü kilidin içinde kapının diğer Sancaktepe acil çilingir kısımlarına zarar verme ihtimaliniz daha fazladır.

Bazen kapı sorunsuz açılıyor. Ancak, kilitlemeye çalıştığınızda kilidi bulursanız null döndürür. Bu en can sıkıcı durumlardan biridir. Bu gibi durumlarda kapıyı kapatmak için acele etmeyin. Anahtarı yavaşça çevirerek kilitlemeye çalışın ve büyük olasılıkla kapıyı başarılı bir şekilde kilitleyebileceksiniz.

Anahtar hala kilitli değilse ve bir sorun varsa çilingir kiralamak en mantıklısı. Çünkü bu durumlarda kapı kilidinde hasar oluşabilmektedir. Kapı kilidinin hasar görmesi ek maliyetlere neden olabilir. Çelik kapılar günümüzde en yaygın dış kapı türü olsa da bazen sorun yaratabilmektedir. Kapı kilit sorununuzu kendi başınıza çözemeyeceğiniz durumlarda mutlaka profesyonel bir çilingir yardımı almalısınız.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir