Kapı Kilidi Kırıldığında Yapılması Gerekenler

Kapı kilitleri çeşitli nedenlerle kırılabilir veya arızalanabilir. Bu gibi durumlarda kilit göbeği değiştirilmelidir. Kapı kilidiniz kırılırsa, sancaktepe anahtar çilingir profesyonel bir ekip özellikle yardımcı olacaktır.

Kapı kilitlerinin onarımı, yalnızca bu alanda eğitim almış ve deneyimli kişiler tarafından yapılabilir. Bu nedenle evde ya da iş yerinde kapı kilidinin göbeği kırılırsa müdahale ettiğinizde başarı şansı çok düşüktür. Kapı kilidi kırıldığında yapılması gerekenler aşağıda açıklanmıştır.

Yapılacak ilk şey uygun bir kilit modeli seçmektir. Pek çok farklı kapı modeli olduğundan, her kilit çekirdeğinin tüm kapı modellerine uygun olmadığını bilmek önemlidir. Bu nedenle kapı modelleri için doğru kilit göbeği seçilir ve süreç burada başlar.
Güç düğmesinin altındaki vida değiştirilecek portta çıkarılmalıdır. Sürgünün göbekten çıkarılması tamamlandıktan sonra, kilit göbeği oyuncak taşıyıcıdan zorla dışarı itilir. Bu şekilde eski kilit yuvasından çıkarılır.
Bu işlemler tamamlandıktan sonra yeni kilide pas önleyici uygulanır. Pas sökücü yoksa kilidin olduğu yere çiçek yağı damlatarak da montaj işlemini tamamlayabilirsiniz. Bununla birlikte, bir pas sökücü, kilit göbeğinin uzun süreli kullanımını sağlar.
Kilidi taktıktan sonra vidaları iyice sıkın ve kilit göbeğinin hareket etmediğinden emin olun.
Son olarak, kilit somunu başarıyla takıldıktan sonra, anahtar yuvaya yerleştirilir ve sağlamlık açısından kontrol edilir. Anahtar sorunsuz bir şekilde açılabilirse, kilit çekirdeğini başarıyla değiştirmişsinizdir.
Kapı kilitleme mekanizması oldukça basit bir sisteme sahiptir. Bununla birlikte, dikkate alınması gereken bazı önemli noktalar vardır. Demir kapıların üzerindeki kilitleri evde kendiniz değiştirebilirsiniz. Ancak daha zor portlar için mutlaka destek almalısınız. Kapı kilidinizi değiştirmekte zorlanıyorsanız ve kendinize güvenmiyorsanız mutlaka profesyonel yardım almalısınız.

Çelik asma kilit nasıl onarılır?
Çelik kapı göbekleri, diğer malzemelerden yapılan kapı göbeklerine göre daha dayanıklı bir üründür. Bu nedenle genellikle okulda, işte ve evde daha sık tercih edilir. Çelik kilit tamirleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Çelik kapıların sağlam konstrüksiyonuna rağmen kapı kilitleri zaman zaman kırılabilir veya paslanabilir. Bu nedenle, onu değiştirmek için yeni bir blok belirtilmelidir. Bunu yapmanın birkaç yolu var. Bu alanda başarısızsanız ve tecrübeniz yoksa yetkili servise başvurarak değişim talebinde bulunabilirsiniz. Yetkili servis değişikliği birkaç dakika içinde yapacak ve size sunacaktır.

Unutulmamalıdır ki kapı göbeğinin dışı kırılsa bile sahibi onu kullanmaya devam edebilir. Çelik kilitler, özellikle evleri daha güvenli hale getirmek için çok kullanışlıdır. Sağlamlığı ve uzun ömürlü olması sayesinde kapı kilit göbeği kırılsa bile tamir edilmeden kullanılabilir.

Kapı kilidi seçerken nelere dikkat edilmelidir?
Kilit seçerken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Kapı modeline uygun bir kilit seçilmeli ve buna göre değiştirilmelidir.

Bir kilidi tamir ederken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır: Yeni bir model tercih ederseniz, dikkat edilmesi gereken birkaç durum vardır.
Özellikle kapı yapısı ve ihtiyaçlarınız için doğru seçim yapılmalıdır. İstanbul Sancaktepe çilingir Örneğin çelik kapılar için silindir kilitler her zaman tercih edilmektedir.
Namlu kilitleri yüksek kalitede olduğu için seçilmesi çok zordur. Bu nedenle dış çelik kapılar için tercih edilen tasarımlar arasındadır.
Çelik takviyeli kilitler üstün güvenlik sunar. Dış kuvvetlere veya fiziksel temasa karşı kırılma olasılığı son derece düşüktür.
Seçim binanın yapısına göre yapılmalıdır. Kapının yanında cam varsa sürgülü kilit tercih etmek yanlış olur. Çünkü hırsızlar sıklıkla camı kırar ve mandalı çevirerek içeri girebilirler.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir