PVC Kapı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

PVC kapı modelleri favoriler arasındadır. Üretimi kanserojen madde içermediği ve mükemmel ses yalıtımına sahip olduğu için ağırlıklı olarak evlerde ve sancaktepe acil çilingir işyerlerinde kullanılmaktadır.

PVC kapılar günümüzde farklı tasarımlarda üretilip farklı renk seçenekleri ile müşterilerin beğenisine sunulduğu için tercih edilmektedir. PVC kapıların özellikleri ve alırken dikkat edilmesi gereken tüm detaylar yazı içeriğinde.

PVC kapılar temizlik kolaylığı açısından sıklıkla tercih edilmektedir. Aşağıda PVC kapıların özelliklerini görebilirsiniz.

Çelik kapı ve diğer kapı çeşitlerine göre daha az bakım gerektirdiği için ücretsizdir.
Ses yalıtımında uzun bir yol kat ediyor.
Alüminyum ve ahşap ile kullanılabilir.
Isı yalıtımına katkı sağladığı için yakıt tasarrufu da sağlar.
Klor PVC kapılarda bulunur. Bu sayede B. kapıda yangın çıkması gibi olası durumlarda sizin müdahale etmenize gerek kalmadan kendiliğinden yok olurlar.
Isıya ve neme karşı çok dayanıklıdır.
Tüm PVC kapılar kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretildiği için yıllarca kullanımdan sonra dahi herhangi bir sorun çıkarmayacaktır.
Şişme ve kabarma yapmadığı için görüntü kalitesinde bozulma olmaz.
PVC kapı alırken nelere dikkat edilmelidir?
Kapı modeli ne olursa olsun kapı alırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta vardır.

Öncelikle PVC kapı alırken soğuk pres yapılıp yapılmadığını bilmeniz gerekir. PVC kapılar soğuk değil sıcak damgalı olduklarında aşırı ısıya maruz kaldıklarında da eğilebilirler.

Kapı monte edildiğinde kasanın tam olarak monte edilmediği de görülmektedir. Ayrıca ağacın cinsi ve kapı kalınlığı da seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır. Genellikle sandviç olmayan kutular MDF’den yapılır.

Yıllar geçtikçe kapı kolunu tutan menteşeler gevşer ve yere düşer. Bu olumsuzlukların üstesinden gelmek için tampon çerçeveli kapı modellerinin tercih edilmesi tavsiye edilir.

En dayanıklı kapı türüdür. Bu tip kimyasal ve neme dayanıklı kapılar, çeşitli hava ve sıcaklık koşullarına dayanacak şekilde üretilmektedir.

Az bakım gerektirmesi PVC kapıların tercih edilmesinin ana nedenlerinden biridir. Ahşap ve metal kapılar gibi düzenli bakım gerektirmez.

PVC kapılar ekonomiktir. Uzun ömürlü olması da para değeri açısından büyük değer taşır.

PVC tamamen geri dönüştürülebilir bir malzemedir. Kapılardaki plastik, sancaktepe sarıgazi çilingir söküldükten sonra bile geri dönüştürülebilir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir